Home Belgeler & Haberler Şehit Yakup Sürücü’nün Kardeşi: Ben Bu Kurşunu Ağabeyimin İçinden Aldım
Şehit Yakup Sürücü’nün Kardeşi: Ben Bu Kurşunu Ağabeyimin İçinden Aldım

Şehit Yakup Sürücü’nün Kardeşi: Ben Bu Kurşunu Ağabeyimin İçinden Aldım

0

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit düşen polis memuru Yakup Sürücü için memleketi Erzurum’da tören gerçekleştirildi.

Cenaze aracıyla Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü önüne getirilen 29 yaşındaki şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, polis mangası, özel harekat polisleri ve yakınlarının omuzlarında tören alanındaki yerine taşındı.

Şehit Sürücü’nün kardeşlerinin özel harekat üniformasıyla katıldığı törende, annesi Çiğdem ve geçen yıl evlendiği eşi Ümmügülsüm Sürücü ile bazı yakınları şehidin naaşına sarılarak gözyaşı döktü. Bu sırada şehit babası İbrahim Sürücü, yakınlarına, “Ağlamayın. Ağlayanı dışarı atın. Ben babasıyım, emir veriyorum. Ağlamak yok, kimseyi sevindirmeyin. Vatana kurban olsun. Ben vatana bayrağa, polise, millete verdim. Ağlayan burada durmasın. Bundan sonra ‘FETÖ’ demeyin. Kimse ‘FETÖ’ demesin. Kimse ondan bahsetmesin. Bunlar asılacak. Hepsi değil, yanlış anlaşılmasın” diye seslenerek, herkesi metanetli olmaya çağırdı.

Törende, şehidin erkek kardeşi de eline aldığı kurşunu göstererek, “Ben bu kurşun ağabeyimin içinden aldım. Ağabeyimin intikamı alınsın.” dedi.

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir