Home Belgeler & Haberler Şehit İkizler Ahmet ve Mehmet Oruç’un Kimliği Tabancalarından Teşhis Edildi
Şehit İkizler Ahmet ve Mehmet Oruç’un Kimliği Tabancalarından Teşhis Edildi

Şehit İkizler Ahmet ve Mehmet Oruç’un Kimliği Tabancalarından Teşhis Edildi

0

Darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan bombalı saldırıda şehit olan ikiz polislerin kimliklerinin tabancalarından teşhis edildiği ortaya çıktı.

Adanalı 25 yaşındaki ikiz kardeşler Ahmet ve Mehmet Oruç (26), eğitim için Adana’dan Ankara’daki Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına gitti. 15 Temmuz Cuma günü bir grup askerin Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığını uçakla bombalaması sırasında ikiz polisler şehit oldu. Ailesi tarafından teşhis edilemeyen 2 polisin kimlikleri üzerlerindeki tabancaların seri numaralarından tespit edildi.

‘YAVRULARIM NEREDE’ DİYE FERYAT ETTİ

Emniyet yetkilileri, merkez Çukurova ilçesi Belediye Evleri Mahallesi’nde yaşayan anne Senem ile baba Ali Oruç’a acı haberi sağlık görevlileri eşliğinde bildirdi. Evlatlarının şehit düştüğünü duyan anne-baba ile şehitlerin eşleri Emine ve Kübra Oruç sinir krizi geçirdi. Polislere sarılan baba Ali Oruç, “Benim yavrularım nerde? Gelin sizi koklayayım” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Fenalaşan aile üyelerine sağlık ekipleri müdahale etti.

İkizlerin ağabeyleri Mustafa Oruç’un da Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda uzman çavuş olduğu bildirildi.

[b]ÖLÜM DE AYIRAMADI[/b]

26 yaşındaki Ahmet ve Mehmet Oruç kardeşlerin polis okulu hariç aynı okul ve sınıfta eğitim gördükleri, son olarak Adana’da görev yapan ikizlerin Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde beraber çalıştıkları ve helikopter pilotu olmak için Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığında eğitim gördükleri öğrenildi. İkizlerden Ahmet Oruç’un geçtiğimiz yıl ocak, Mehmet Oruç’un ise ağustos ayında evlendikleri ve Ahmet Oruç’un eşinin 7 aylık hamile olduğu öğrenildi…

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir