Home Belgeler & Haberler Şehit Emin Güner Tank Namlusunda 4 Kilometre Gitti.
Şehit Emin Güner Tank Namlusunda 4 Kilometre Gitti.

Şehit Emin Güner Tank Namlusunda 4 Kilometre Gitti.

0

15 Temmuz gecesi işadamı Emin Güner hemen soluğu sokakta aldı. Çok sayıda vatandaş ile tankları uzaklaştırmak istedi. Bir tankın namlusuna asılı 4 kilometre gitti. Tankı kullanan asker, namluyu hızlıca çevirip Güner’i düşürdü. Güner’in boynu kırıldı, şehit düştü.

FETÖ’nün kanlı darbe girişiminde hayatını yitirenlerden biri de Ankaralı işadamı Emin Güner’di. ODTÜ’den Fizik bölümü mezunu olan Güner, Dijital Radyoloji Sistemleri Limited şirketinin sahibiydi. FETÖ militanlarının darbe teşebbüsünde bulunduklarını öğrenince evin yakınındaki AK Parti Genel Merkezi’ne gelerek cuntacılara karşı direndi. Hain örgütün ele geçirdiği iki tank AK Parti Genel Merkezi’nin önüne doğru harekete geçince Emin Güner ve çok sayıda vatandaş tankları bölgeden uzaklaştırmak için canları pahasına mücadele etti. Tankların paletleri arasına taşlar sokan, camına sprey boyalar sıkan vatandaşlar bir tankı olay yerinden ayrılmaya mecbur bıraktı. Diğer tank ise vatandaşlar tarafından alıkonuldu. Tankın içindeki cuntacı, vatandaşlar tarafından tanktan çıkartılmaya çalışıldı. Ancak tekrar tankın içine giren FETÖ militanı tankı hareket ettirince Emin Güner tankla tek başına mücadele etti.

Tankın top kulesinden tutunan Güner, hareket halindeki tankın üzerinde 4 kilometre direndi. Güner, tankı kontrol eden cuntacının tankın topunu hızla çevirmesi ile başına aldığı darbe sonucu boynu kırılarak şehit oldu. 3 yaşında bir kız çocuğu babası olan Güner, Ankara Karşıyaka Camisi’nde kılınan cenaze namazından sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi. Aynı camide darbecilerin kurşunlarıyla şehit olan Cuma Dağ, İzzet Özkan, Necati Sayın, Hüseyin Gültekin de kılınan cenaze namazlarından sonra son yolculuklarına uğurlandı. Güner’in vatandaş olarak üzerine düşeni yaptığını belirten amcası Şükrü Güner “Ülke yönetimini, demokrasiyi devirmeye çalışan güce karşı Emin, ülkesini seven her vatandaşın yapması gerekeni yaptı. Şehidimiz oldu” diye konuştu.

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir