Home Belgeler & Haberler Mustafa Avcu: “Ah bir an önce Şehit olsam”
Mustafa Avcu: “Ah bir an önce Şehit olsam”

Mustafa Avcu: “Ah bir an önce Şehit olsam”

0

nurdanhaber.com sitesinden alınan aşağıdaki yazı, 15-16 Temmuz gecesi şehit olan Risale-i Nur talebesi Mustafa Avcu’yu konu almaktadır.

Paralel ihanet şebekesinin darbe teşebbüsü gecesinde milletimiz fedakarane, cansiperane çok kahramanlıklar gösterdi. Bu kahramanlardan Mustafa Avcu’nun yanında olup olayı bütün sıcaklığıyla yaşayan arkadaşının dilinden vatanı ve milleti için kendisini feda etmesinin kısa hikayesi

15 Temmuz’u 16’ya bağlayan gece şehit olan kardeşlerimiz Mustafa Avcu ve Ömer Can Açıkgöz. İkisi de birbirinden mübarek halis nur talebesiydiler.
Paralel çetenin darbe girişimine karşı bedenlerini siper ederek şehit düştüler.

Mustafa kardeşimle o akşam beraberdik. Etlikte Risale-i nur dersine iştirak ettik. Daha sonra emek tarafında medresedeyken darbeyi haber alınca abdestlerimizi alıp Kur’an okuyup dualar ettik. Sokağa çıktığımızda sanki şehadet nasip olacağını bilir gibi en öne atılmak istiyordu. Tankları görünce üzerlerine gitmek istiyordu, arkadaşlarından helallik almıştı.

-Mustafa sakin ol dediğimde

-Abi ölmeye geldik diyordu.

Kendini şehit olmaya hazırlamıştı. Devamlı şehitlik ve ölümden bahsedip kahramanca en öne atılmak istiyordu. Zaten gündüz cuma vakti cennet bahsi konuşulurken

-Ah bir an önce gitsem demiş yanındakilere.

Askerde gazi olan babasına da

-Baba bir an önce şehit olsam, günahsız bir şekilde gitsem demişti.

Rabbim dualarını kabul etti. Yanyanaydık ama ona nasip oldu o yüce şehitlik mertebesi. Hain darbecilerin Genel Kurmay’ın önünde milletin silahıyla millete ateş açmasıyla vuruldu ve sonra şehit oldu.
Ah Mustafa ah… Hep derlerdi “hizmetini hızlı yapanı Cennab-ı Hak erken alır rahmetine” diye… Seninki de öyle oldu. Kısa bir ömre çok hizmetler sığdırdın. Senin hizmetinin boşluğunu nasıl dolduracağız!

Ya Rabbi mustafa ve ömer kardeşlerimize ve diğer şehitlerimize rahmet eyle. Onlara ve vatana millete kasdeden başta paralel fetö örgütü, pkk örgütü ve her türlü komiteleri kahr u perişan eyle. Amin
M.Şerif Sağlar

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir