Home Belgeler & Haberler Erdoğan’a Suikaste Giden Astsubay Zekeriya Kuzu: Hani inimize girecektiniz
Erdoğan’a Suikaste Giden Astsubay Zekeriya Kuzu: Hani inimize girecektiniz

Erdoğan’a Suikaste Giden Astsubay Zekeriya Kuzu: Hani inimize girecektiniz

0

Marmaris’te Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik düzenlenen saldırıya katılan askerler Astsubay Zekeriya Kuzu’nun oteldeki polislere kelepçe takıp, “Hani inimize girecektiniz, biz sizin ininize girdik” dediğini anlattı.

15 Temmuz’da FETÖ’cü askerlerin darbe girişimine kalkıştığı gece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı otele saldırı düzenledikten sonra firar eden 35 kişilik suikast timinde yer alan 7 darbeci asker “Çiğli imamı” olarak bilinen Paşa lakaplı Zekeriya Kuzu’yu suçladı.

Muğla’da hakim karşısına çıkan Astsubay İlyas Yaşar, “Astsubay Zekeriya Kuzu yerde yatan polislere ‘Onu nereye sakladınız hani bizim inimize girecektiniz. Bak biz sizin ininize girdik’ deyince bu operasyonun Cumhurbaşkanına yönelik olduğunu o zaman anladım” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı otele saldırı düzenledikten sonra firar eden 35 kişilik suikast timinde yer alan 7 darbeci asker Ciğli imamı olarak bilinen Paşa lakaplı Zekeriya Kuzu’yu suçladı. Muğla’da hakim karşısına çıkan Astsubay İlyas Yaşar, “Astsubay Zekeriya Kuzu yerde yatan polislere ‘Onu nereye sakladınız hani bizim inimize girecektiniz. Bak biz sizin ininize girdik’ deyince bu operasyonun Cumhurbaşkanına yönelik olduğunu o zaman anladım.” Bu arada yakalanan 7 isim de ordudan ihraç edildi.

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir