Home Belgeler & Haberler Efkan Ala: 81 ilin emniyet müdüründen 74’ü FETÖ’cü çıktı
Efkan Ala: 81 ilin emniyet müdüründen 74’ü FETÖ’cü çıktı

Efkan Ala: 81 ilin emniyet müdüründen 74’ü FETÖ’cü çıktı

0

İçişleri Bakanı Efkan Ala, emniyetteki FETÖ soruşturması hakkında, “Polislere ilişkin daha da var tespit edilen. Yeni açığa almalar olabilir. 17-25 Aralık’ta 81 il emniyet müdüründen 74’ü bunlardandı. Daire başkanlarının tamamı bunlardandı onları da aldık. 5 bin civarında kişiye soruşturma açtık” dedi.

İçişleri Bakanı Ala, NTV’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

“FETÖ teröristlere yardım etti” diyen İçişleri Bakanı, “Van’da 6-7 Ekim olaylarını hatırlayınız bir araç yanıyor emniyetin panzeri ile sapasağlam emniyet araçlarını götürüp o aracın üzerine atan polis memurlarını yakaladık. Onları görevden aldık işlerine son verdik” diye konuştu.

17-25 Aralık’ta 81 il emniyet müdüründen 74’ünün FETÖ’cü çıktığını açıklayan Efkan Ala, “Şimdi kripto olarak gizlenmiş yeni soruşturmalarla ortaya çıkan 50-60 kişi oluyor. Buna dünyada söylenebilecek en son tanımlama cemaat olabilir. Bu bir gizli ve bir istihbarat örgütü gibi kurgulanmış gibisi fazla taş çıkartacak cinsten kurgulanmış. Polislere ilişkin daha da var tespit edilen. Yeni açığa almalar olabilir. 17-25 Aralık’ta 81 il emniyet müdüründen 74’ü bunlardandı. Daire başkanlarının tamamı bunlardandı onları da aldık. 5 bin civarında kişiye soruşturma açtık” dedi.

Emniyet güçlerine ağır silahlar alındığını açıklayan Bakan Ala, “Ağır silah alıyoruz, güç dengelenmeli. O zaman bile MİT’in elindeki birkaç füze işe yaradı. Külliye’de onlara bombalarken atıldı ve biz etkisini gördük onun” diye konuştu.

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir