Home Belgeler & Haberler Darbecilerin Türksat hamlesini Şehit Ahmet Özsoy püskürttü
Darbecilerin Türksat hamlesini Şehit Ahmet Özsoy püskürttü

Darbecilerin Türksat hamlesini Şehit Ahmet Özsoy püskürttü

0

Ankara’daki Türksat Kampüsü’nde FETÖ’cü hain askerlerin şehit ettiği personel Ahmet Özsoy, televizyon yayınlarının kesilmesini engelledi.

Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki Türksat Kampüsü’nde görevli personel Ahmet Özsoy, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişimi sırasında şehit olmuştu. Tesislerden sorumlu olan Ahmet Özsoy’un hain girişim esnasında adeta bir destan yazdığı ortaya çıktı.

TRT’ye el konulduğu haberini alan Özsoy, yanındaki personel ile beraber 2 kepçe ve 1 itfaiye aracı ile Konya sapağındaki Türksat’a giden yolu kapattı. Bunun üzerine helikopterle Türksat’a ulaşan darbeci askerler, TRT hariç bütün yayınların kapatılmasını istedi ancak tecrübeli olan ekip, bu işlemi yaklaşık bir saat boyunca engelledi.

Darbeciler oyalandıklarını anlayınca tesisi boşaltarak büyük çanak antene zarar verdi ancak yayınları kesmeyi başaramadı.

Daha sonra darbecileri kontrol etmek için tesislere giren Özsoy ve ekibi, hainler tarafından makinalı silahlarla tarandı. Saldırıda Özsoy ve yanındaki ekip arkadaşı Ali Karslı şehit oldu.

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

tags:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir