Home Belgeler & Haberler Darbe gecesi Zekai Paşa’nın eşi de yaralanmış
Darbe gecesi Zekai Paşa’nın eşi de yaralanmış

Darbe gecesi Zekai Paşa’nın eşi de yaralanmış

0

Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’nın FETÖ’nün darbe girişimi sırasında derdest edilmeye çalışıldığı ve bu esnada yanında bulunan eşinin de yaralandığı ortaya çıktı.

Darbe soruşturması kapsamında tutuklanan Korgeneral Yıldırım Güvenç ifadesinde, son YAŞ toplantısında Korgeneralliğe terfi eden Aksakallı ile 15 Temmuz darbe gecesi yaptıkları telefon görüşmesini anlattı.

Güvenç, “Tümgeneral Zeki Aksakallı ile telefonla görüştüm. O da bana Ankara’daki bir düğünden çıkıp evine giderken yolda derdest edilmeye çalışıldığını, eşinin yaralandığını söyledi” ifadelerini kullandı.

Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanı Yıldırım Güveç’in 5 sayfalık ifadesi özetle şöyle :

Aksakallı ‘eşim yaralandı’ dedi

Özel Kuvvetler Komutanı olan Tümgeneral Zekai Aksakallı ile telefonla görüştüm. O da bana Ankara’daki bir düğünden çıkıp evine giderken yolda derdest edilmeye çalışıldığını, eşinin yaralandığını halen Özel Kuvvetler Komutanlığı’na gitmeye çalıştığını söyledi. Ayrıca darbeci Semih Terzi’nin adamlarıyla beraber Özel Kuvvetler Komutanı makamına gittiklerini ve artık Özel Kuvvetler Komutanının kendisi olduğunu söylediğini anlattı.

O çocuk gereğini yapmış

Özel Kuvvetlerdeki olaylarda şehit olan Ömer isimli emir Astsubayı ile Zekai Aksakkallı telefonda görüşerek, ona darbeci ekibin engellenmesi konusunda gerekli talimatları vermiş. O çocuk da gereğini yapmış ancak şehit oldu. Sonraki görüşmemizde Zekai bana faaliyetlerimiz nedeniyle darbe girişiminin sıkıntıya girdiğini, bu nedenle kendime dikkat etmem gerektiğini söyledi.

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir