Home Belgeler & Haberler “Beni vurmayan askeri, komutanı vurdu”
“Beni vurmayan askeri, komutanı vurdu”

“Beni vurmayan askeri, komutanı vurdu”

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine FETÖ’cü darbe girişimini durdurmak için 3 arkadaşıyla sokağa çıkan Yozgatlı Muammer başından geçenleri anlattı

Ankara’da yaşayan Yozgatlı Muammer Erkaya (27), 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü darbe girişimini durdurmak için gittiği Genelkurmay Başkanlığı’nın önünde 3 kurşunla yaralandı. Ağır yaralı olmasına rağmen, hastaneye götürmek isteyenlere “Daha kötü olanları alın” diyen Erkaya, başından geçenleri anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine 3 arkadaşıyla sokağa çıktığını belirten Erkaya, o geceye ilişkin şunları söyledi: “Pet şişe ve taşlarla tankların egzozunu kapatıp, duman içine gitsin askerler çıksın diye düşündük. Başarılı da olduk. Ardından Genelkurmay’ın bahçesinde karşımıza askerler çıktı. Başlarındaki komutan ‘Herkesi vurabilirsiniz’ dedi. Silahı doğrultan askerden ‘Yapamam komutanım’ yanıtı alınca ‘O zaman ben seni vururum’ diyerek silahını ateşledi. Şehit oldu mu bilmiyorum. Silah sesiyle herkes kendini dışarı attı. Ben o sıra vurulmuşum, hiç hissetmedim… Direnmeye devam ettik. Meclis’e bomba attılar, yere düştüm. Baktım burnum kanıyor. Ayağa kalktım, o sırada helikopter taramaya başladığında ses, görüntü her şey gitti, yerdeydim. Gözümü 21 Temmuz’da açtım. Bu vatan bizim, böldürmeye niyetimiz yok.”

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir