Home Belgeler & Haberler Mehmet Ali Kılıç, Astsubaylık Hayali Kurarken Köprüde Şehit Oldu
Mehmet Ali Kılıç, Astsubaylık Hayali Kurarken Köprüde Şehit Oldu

Mehmet Ali Kılıç, Astsubaylık Hayali Kurarken Köprüde Şehit Oldu

0

Boğaziçi Köprüsü’ne saat 04.00 sıralarında bir grup arkadaşıyla gelen 23 yaşındaki Mehmet Ali Kılıç, askerler tarafından açılan ateş sonucu ağır yaralandı ve kaldırıldığı Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Yolu kapatan tanklara tepki olarak Boğaziçi Köprüsü’ne geldiği öğrenilen Mehmet Ali Kılıç’ın, bu yıl Namık Kemal Üniversitesi İnşaat Teknikerliği Bölümü’nü bitirdiği, kardeşinin de Ankara’da askerlik yaptığı öğrenildi.

Üniversiteden yeni mezun olan Kılıç, 3 Mart tarihinde “Rabbim kazanmayı nasip et bana” diyerek Hava Kuvvetleri komutanlığı Muvazzaf Sözleşmeli Astsubay sınavına girmeye hak kazandığını gösteren belgeyi sosyal medya sitesinde paylaşmıştı.

Mehmet Ali Kılıç’ın bir gün önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da yürek burktu. Bir morg gösteren fotoğrafla birlikte kaleme alınmış bir iletiyi paylaşan ve ‘ölümün kaçınılmaz’ olduğu mesajını veren iletinin ilk satırları şu şekilde: “Bir gün ölüm adamın karşısına çıktı ve dedi bugün senin son günün. Adam dedi ama ben hazır değilim. Ölüm dedi bugünkü listemde senin ismin ilk sırada…”

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir