Home Belgeler & Haberler Muhsin Kiremitçi, 1 Ay Sonra Baba Olacaktı.
Muhsin Kiremitçi, 1 Ay Sonra Baba Olacaktı.

Muhsin Kiremitçi, 1 Ay Sonra Baba Olacaktı.

0

DARBE girişimi sırasında Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nde Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yapılan saldırıda şehit düşen 28 yaşındaki Komiser Yardımcısı Muhsin Kiremitçi’nin darbe girişiminden 1 ay sonra baba olacağı öğrenildi.

15 Temmuz Cuma gecesi Özel Harekat Daire Başkanlığı’na darbe girişimi sırasında yapılan saldırıda Komiser Yardımcısı Muhsin Kiremitçi de şehit düştü. Daha önce Diyarbakır Sur ve Şırnak Cizre’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlara katılan ve 2 ay önce de Özel Harekat Daire Başkanlığı bünyesine atandığı öğrenilen Kiremitçi’nin cenazesi, memleketi Konya’nın Seydişehir İlçesi’nde toprağa verildi.

Cenaze törenine katılan özel harekat polislerini gören şehidin eşi Seda Kiremitçi, “Bak yeni üniforma vermişler. Bak bunlar yeni. Şunlar eski. Bize nasıl kıydılar? Sana nasıl kıydılar?” diyerek feryat etti. Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan Kiremitçi, “Muhsin’ime nasıl kıydılar? Sarı saçlarına nasıl kıydılar” diyerek gözyaşı döktü. Şehidin kardeşleri de tabutuna sarılarak ağladı. Şehit Muhsin Kiremitçi’nin cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Akyol Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Oğlunun Özel Harekat ekiplerine katılmak için çok ısrarlı olduğunu belirten şehit Kiremitçi’nin babası emekli imam Hüseyin Kiremitçi, “Kendisi Özel Harekat’a geçmek istedi. Ben izin vermemiştim. Israr etti. Çok isteyince razı oldum. İstemediğimi söylediğim zamanlarda hep bana, ‘Baba kaderi sen öğrettin bize’ derdi. Ben Cizre’de görevdeyken şehit olduğu haberini bekliyordum. 75 gün kapım her çaldığında memur kardeşlerimi bekliyordum. Rabbim bu haberi Ankara’da duyurdu. Şehit haberi geldi. Kader, yazı böyleymiş” dedi.

Şehit oğlunun eşi Seda Kiremitçi’nin 8 aylık hamile olduğunu hatırlatarak torun beklediklerini ifade eden Hüseyin Kiremitçi, şunları söyledi:

“Ben eğitime çok önem verirdim. 34 yıllık din görevlisiyim. Çocuklarıma bir şeyler vermeye çalıştım. Oğlum, ‘Baba benim çocuklarımı sen eğiteceksin’ derdi. Belki de o zamandan oğluma mağlum oldu. Şehit olarak gelince benim de aklım başıma geldi. Torunumu inşallah ben yetiştireceğim. Allah hayırlı bir evlat versin inşallah. Vatan sağ olsun.”

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir