Home Belgeler & Haberler Uhud Kadir Işık, Yaralıların Yardımına Koşarken Şehit Oldu
Uhud Kadir Işık, Yaralıların Yardımına Koşarken Şehit Oldu

Uhud Kadir Işık, Yaralıların Yardımına Koşarken Şehit Oldu

0

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında helikopterden açılan ateş sonucu hayatını kaybeden 17 yaşındaki Sağlık Meslek Lisesi mezunu Uhud Kadir Işık’ın, Genelkurmay Başkanlığı önüne yaralı vatandaşlara yardım etmek için gittiği belirtildi.

Çok sayıda kişinin yaralandığı ve hayatını kaybettiği FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin hayattan kopardığı isimlerden biri de, 17 yaşındaki Uhud Kadir Işık oldu.

Uhud Işık’ın Çankırı’dan gelen akrabaları, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde AA muhabirine yaptıkları açıklamada, Işık’ın darbe girişimine tepki göstermek ve yaralılara yardım etmek için sabaha karşı saat 03.30 civarında Genelkurmay Başkanlığına gittiğini helikopterden açılan ateş sonucunda hayatını kaybettiğini söyledi.

Işık’ın Çankırı’da öğretmen olan akrabası Yasin Tavukçu, “Bütün eğitimci arkadaşlarım, meslektaşlarım bundan sonra öğrenci yetiştirirken velilerin sadece TEOG ağırlıklı değil, kültürel değerleri, vatan ve bayrak sevgisi olan öğrenciler yetiştirmeye özen göstermeli. O zaman bu darbe girişiminde olduğu gibi birileri ülkeyi ele geçirmeye kalkamazlar.” dedi.

Velilerin de çocuklarına sahip çıkması gerektiğini ifade eden Tavukçu, “Fetullah denilen terör örgütü gibi grupların dini bir grup gibi gösterilmemesini öğretmek lazım. İdam gelsin, hepsi vurulsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Işık’ın şehit olduğunu öğrenince, hemen Ankara’ya geldiklerini belirten Tavukçu, Işık’ın idealleri bulunan çok iyi bir çocuk olduğunu söyledi.

Bir diğer yakını da Işık’ın Sağlık Meslek Lisesi mezunu olduğunu ifade ederek, “(Baba gidelim, yaralılara bir faydamız olur) demiş. Helikopterden ateş etmişler, büyük mermi sırtından girmiş, karnından çıkmış. Çok üzgünüz.” diye konuştu.

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir