Home Belgeler & Haberler FETÖ TRT’yi basan sivil FETÖ’cüler CEO çıktı
TRT’yi basan sivil FETÖ’cüler CEO çıktı

TRT’yi basan sivil FETÖ’cüler CEO çıktı

0

15 Temmuz’da TRT’yi basan darbecilerin yayını kesmesi için getirdiği ve sabah kaçarken görüntülenen 4 teröristin kimlikleri belirlendi.

Yayınları kesmek için darbecilere eşlik eden bu 4 ismin, çok önemli firmalara bilişim desteği veren şirketlerin üst düzey yöneticileri olduğu ortaya çıktı.

Supercom Firması sahibi ve Sürat Teknoloji Genel Müdürü Harun Şahin, Supercom Firması CEO’su Seyfullah Genç, Sürat Teknoloji bilişim uzmanı Niyazi Akalın ve Havelsan mühendisi Onur Demircan o gece TRT yayınını kesmek için gelen ekipteydi.

MOBESE’LER FETÖ’CÜ ŞİRKETİN ELİNDEYMİŞ

Supercom firmasının internet sitesindeki referanslarımız bölümünde çok sayıda şirkete bilişim desteği verdiği görülüyor. İstanbul Emniyeti’nin MOBESE hizmeti de Kaynak Holding bünyesindeki Sürat Teknoloji tarafından sağlanmıştı.

Darbe girişiminin başarısız olmasının ardından elektronik postayla istifa eden Demircan’ın ise, ABD’ye kaçtığı belirlendi. HAVELSAN yönetimi, konuyu savcılığa bildirmeyerek büyük bir ihmale imza attı

Ankara Cumhuriyet Savcısı Ali Alper Saylan’ın TRT baskınına ilişkin yürüttüğü soruşturmada önemli bilgilere ulaşıldı. O gece TRT baskınının başında FETÖ’cü darbe girişiminden bir gün önce Kosova’dan Ankara’ya gelen eski Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Komutanı Albay Muhammet Tanju Poshor bulunuyordu.

Cunta bildirisini okumak için Yarbay Ümit Gençer görevlendirildi. Ancak son anda bundan vazgeçen cuntacılar, Mehmet Partigöç ve Cemil Turhan imzalı “sıkıyönetim direktifi” isimli bildiriyi spiker Tijen Karaş’a okutturmuştu. TRT baskınına ilişkin güvenlik kamera görüntülerini inceleyen savcılık ve emniyet, cuntacıların yanında görülen sivil şahısların kimliklerini tespit etti.

TRT’ye giren bu kişilerden birisinin HAVELSAN’da çalışan Onur Demircan olduğu anlaşıldı. Yazılım mühendisi olan Demircan’ın hain planlarına ulaşamayınca ABD’ye kaçtığı belirlendi. Hiç vakit kaybetmeden kalkışmanın ertesi günü ABD’ye uçtuğu kaydedilen Demircan’ın elektronik posta aracılığıyla da kuruma istifasını gönderdiği öğrenildi.

HAVELSAN yönetimi ise hiçbir neden yokken Amerika Birleşik Devletleri’ne giden Demircan’ın istifasını hiçbir işlem yapmadan kabul etti. Daha sonra ise TRT baskınına ilişkin görüntüler ortaya çıkmıştı. Yönetimin, görüntülerdeki yeşil tişörtlü şahıs olan Demircan ile ilgili savcılığa da hiçbir bildirimde ve ihbarda bulunmadığı öğrenildi.

Helikopterle getirildiler

İstanbul’da TRT’ye yayını kesmek için gelen üç kişi Supercom şirketi sahibi ve Sürat Teknoloji Genel Müdürü Harun Şahin, Supercom CEO’su Seyfullah Genç ve Sürat Teknoloji bilişim uzmanı Niyazi Akalın’dı. Darbe başarısız olunca sabah TRT’nin çitlerinden atlarken yakalanan ve adliyeye sevk edilen bu kişiler tutuklanırken, zanlıların Ümraniye’de bir örgüt evinden alınmaları, tutuklanan darbeci üsteğmen Kerime Kumaş Yıldırım’ın kullandığı helikopterle Vodafone Arena’ya getirilmeleri ve TRT’den kaçışları kameralara yansımıştı. İstanbul Emniyeti’nin MOBESE hizmetinin de Sürat Teknoloji tarafından sağlandığı ortaya çıkmıştı. Usulsüz dinlemelerin merkezi olarak da bilenen TİB’e sızan FETÖ elemanlarının, 17-25 Aralık darbe girişimine kadar olan ihalelerden 51’ini örgüt bünyesindeki bilişim şirketlerine verdiği belirlenmişti.

1. Kaynak2. Kaynak

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir