Home Belgeler & Haberler FETÖ kampına FBI da katıldı
FETÖ kampına FBI da katıldı

FETÖ kampına FBI da katıldı

0

FBI, 17-25 aralık darbe girişiminin ardından dahi, Gülen organizasyonlarına konuşmacı sıfatıyla katılmaya devam etti.

İzmir’deki FETÖ operasyonunda örgütün mensuplarının gizli haberleşme ağı ByLock’taki yazışmaları ele geçirildi. Yazışmalarda, FETÖ’nün ABD’de ‘kamp’ düzenlediği ve FBI’ın üst düzey temsilcilerinin de kampa katıldığı ortaya çıktı. Kapatılan Fatih Üniversitesi’nin firari rektörü Şerif Ali Tekalan’ın da kampta konuşma yaptığı belirlendi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin İzmir, Ankara, Erzurum ve Manisa’yı da kapsayan operasyonunda, FETÖ/PDY mensuplarının kullandığı “ByLock” isimli gizli programdan yapılan yazışmalar ele geçirildi. Bir örgüt üyesinin cep telefonu ekranının fotoğrafını almasıyla ulaşılan mesajlarda, örgütün Bergama ilçesindeki esnaflardan sorumlu “imamı”nın örgütün faaliyetleri hakkında bilgi vermesinin yanında kendisine bağlı gruba FETÖ/PDY operasyonları ile ilgili uyarılarda bulunması dikkati çekti.

Operasyonda elde edilen bilgilerde, örgüt üyeleri arasında “ByLock” mesajlarının nasıl dağıtıldığına dair detaylara da ulaşıldı. Örgüt üyelerinin bu programı bireysel yazışmalarının yanında toplu yazışmalarda da kullandığı, FETÖ’nün yönetici kadrosundan gelen mesaj ve bilgilerin “en tepeden en aşağıya” bu şekilde gizlilik içinde ulaştırıldığı belirlendi.

Operasyonda elde edilen belgeler ışığında deşifre edilen “ByLock” yazışmalarında esnaf imamının “ABD kamp” başlığı altında ocak ayında yaptığı bir paylaşımda, “Amerika genelinde yapılan otel programlarının genel olarak iyi geçtiği anlatıldı H.E’ye. Şerif Ali Tekalan abi söz aldı. Programlardan birkaçına FBI’dan üst düzey temsilcilerin konuşmacı olarak katıldığını belirtti.” ifadesini kullandığı görüldü.

Metnin orijinal ve tam halini kaynağından okumak için tıklayın

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir